Włosy pod kontrolą - zdjęcie

Włosy pod kontrolą

Zdrowe, gęste, lśniące i zadbane włosy są atrybutem kobiecości. Budują poczucie własnej wartości i świadczą o naszym zdrowia. Każda z nas marzy o takich. Jak zatem je wzmocnić gdy są cienkie i słabe? Jak zapobiec ich sezonowemu wypadaniu? O najbardziej skuteczne terapie zapytaliśmy eksperta medycynę estetycznej dr Kingę Nicer.

 

Zdrowe, gęste, lśniące i zadbane włosy są atrybutem kobiecości. Budują poczucie własnej wartości i świadczą o naszym zdrowia. Każda z nas marzy o takich. Jak zatem je wzmocnić gdy są cienkie i słabe? Jak zapobiec ich sezonowemu wypadaniu? O najbardziej skuteczne terapie zapytaliśmy eksperta medycynę estetycznej dr Kingę Nicer.

Nasz ekspert: Dr Kinga Nicer

Specjalista dermatolog. Właściciel gabinetu Dermatochirurgii Estetycznej i Laserowej „Kinga & Arkadiusz Nicer” w Częstochowie.

Wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, dyrektor naukowy w Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging. www.nicer.pl

 

We współczesnym świecie wygląd zewnętrzny ma istotny wpływ na ocenę wartości człowieka, a wszelkie widoczne objawy chorób są coraz mniej akceptowane społecznie. Jednym z najważniejszych elementów wyglądu są włosy. Zadbane są ozdobą, ale matowe, zniszczone lub przerzedzone mogą być postrzegane nie tylko jako zaniedbanie higieniczne, lecz także jako objaw gorszego stanu zdrowia. Może się to przekładać na samopoczucie, szanse znalezienia bardziej atrakcyjnej pracy. Dlatego też pacjent, który zaobserwuje u siebie niepokojące go zmiany w obrębie skóry głowy i włosów powinien niezwłocznie udać się do specjalisty dermatologa. Kluczowe jest znalezienie przyczyny choroby i postawienie odpowiedniej diagznozy. Dopiero kolejnym krokiem będzie indywidualny dobór leczenia i postępowania terapeutycznego w tym np. zaleconych zabiegów.

„Autologiczne osocze bogatopłytkowe w terapii łączonej z karboksyterapią”

Medycyna Anti Aging oferuje szereg zabiegów, dzięki którym można leczyć choroby włosów. Jedną ze skutecznych metod, którą stosuję w swojej praktyce lekarskiej jest nagrodzona przez nas dermatologów „Perłą Dermatologii” terapia łączącą działanie autologicznego osocza bogatopłytkowego z karboksyterapią. Połączenie tych dwóch technologii w czasie jednej sesji zabiegowej to nowa, dająca w krótkim czasie wyjątkowo dobre rezultaty metoda, która szybko została doceniona przez specjalistów ze względu na jej małoinwazyjność, dobrą tolerancję i efekty, bez ryzyka działań niepożądanych.

Karboksyterapia oznacza kontrolowaną aplikację medycznego dwutlenku węgla w celu poprawy krążenia w tkankach, elastyczności skóry, redukcji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Zachodzący w wyniku iniekcji CO2 efekt wazodilatacji oraz jego wpływ na śródskórną reorganizację kolagenu pozwala redukować wiotkość skóry, rozstępy, blizny, cellulit oraz umożliwia konturowanie niektórych rejonów ciała (podbródek, uda, biodra, brzuch).

Autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi pacjenta jest produktem w stu procentach biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry zachodzi dzięki autologicznej odnowie komórkowej, czyli regeneracji i biostymulacji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu.

Mimo, iż nie ma jednoznacznych zaleceń co do częstości wykonywania zabiegów zalecam protokół obejmujący ok. 6-8 zabiegów. Dodatkowo po zastosowaniu Autologic Therapii i karboksyterapii pacjent naświetlany jest lampą LED.

Wciąż pojawiają się nowe publikacje potwierdzające skuteczność współdziałania karboksyterapii i PRP dzięki czemu poszerza się również obszar ich zastosowania.

 

< powrót do listy aktualności
Wszystkie salony fryzjerskie w jedym miejscu. Stopka Znanego stylisty.

Copyright Znany Stylista 2015. All rights reserved

Graphic & CodeAURA GROUP